JAGO - dogadaj się z obcymi

JAGO - dogadaj się z obcymi

Na kursach w JAGO nie przerabiamy podręczników. Na zajęciach korzystamy z żywego języka dnia współczesnego tu i teraz, dostępnego w internecie. Wraz z nauczycielem zdefiniuj swoje indywidualne potrzeby, braki i umiejętności. Nie musisz przerabiać materiału wymyślonego i narzuconego przez autora standardowego podręcznika! Firma oferuje 10% rabatu w ramach programu Firma Firmie na: języki, tłumaczenia, polsko-angielskie przedszkole, coaching i mentoring. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: 607 571 191 lub napisz: sekretariat@jago.pl

Od szkolenia do zatrudnienia

Od szkolenia do zatrudnienia

Ochotnicze Hufce Pracy kontynuują w 2019 r. realizację dwóch projektów w ramach programu „Gwarancje dla młodzieży” – „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS” i „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”.

Zwiedzaj i pracuj!

Zwiedzaj i pracuj!

Chile, Argentyna, Korea Południowa, Japonia, Australia, Nowa Zelandia i Tajwan – do tych państw mogą już jeździć młodzi Polacy dzięki programowi „Zwiedzaj i pracuj”. W sumie mają do dyspozycji pakiet z 1,5 tys. wiz.

Pierwsza wizyta Ambasador Republiki Słowenii

Pierwsza wizyta Ambasador Republiki Słowenii

Urząd Marszałkowski odwiedziła Ambasador Republiki Słowenii w RP - Božena Forštnarič Boroje. Gościa podjął członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak. Była to pierwsza wizyta ambasador w województwie lubuskim. Podczas spotkania zaprezentowano specyfikę naszego regionu, potencjał gospodarczy, edukacyjny i turystyczny. Rozmawiano m.in. o wymianie handlowej między Polską a Słowenią oraz możliwej współpracy międzyregionalnej.

Kierunek - elektromobliność

Kierunek - elektromobliność

Polski rynek elektryków w porównaniu z Niemcami dopiero raczkuje. W ubiegłym roku z polskich salonów wyjechało na drogi 637 nowych samochodów elektrycznych i hybryd Plug-In. O przyszłości elektromobilności w Polsce rozmawiamy z Adamem Agackim, współwłaścicielem firmy Agacki-Szymczak Sp. j.

Marka pracownika i 5 rzeczy, które mogą ją zepsuć

Marka pracownika i 5 rzeczy, które mogą ją zepsuć

Ostatnimi czasy na rynku pracy bardzo dużo mówi się o marce pracodawcy. Employer Branding jest nie tylko modny, ale wręcz niezbędny, aby pozyskać do firmy najlepszych specjalistów. Co jednak z drugą stroną medalu? Co to jest marka pracownika i dlaczego powinniśmy o nią dbać? Jak uchronić się przed najczęstszymi błędami, które niszczą dobrą opinię o kandydacie do pracy? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w naszym artykule. 

 

Połączenia lotnicze ze stolicą – nowe otwarcie

Połączenia lotnicze ze stolicą – nowe otwarcie

Rozwój połączeń lotniczych z wykorzystaniem infrastruktury Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost był tematem konferencji prasowej z udziałem senatora RP Waldemara Sługockiego, członka zarządu woj. lubuskiego Marcina Jabłońskiego oraz dyrektora Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Sławomira Kotylaka. Połączenia do Warszawy będą kontynuowane przez PLL LOT w korzystniejszych godzinach odlotów i przylotów, a w okresie wakacyjnym pojawią się czarterowe loty do Turcji.

Zmiany podatkowe w pigułce

Zmiany podatkowe w pigułce

2019 rok przyniósł nam liczne zmiany podatkowe: zarówno w podatku dochodowym PIT, CIT, ZUS, kodeksie pracy czy też podatku VAT. W ciągu roku nastąpią kolejne. Poniżej przedstawiamy podsumowanie najważniejszych z nich.

GTS - Biuro Tłumaczeń

GTS - Biuro Tłumaczeń

Tłumaczenia techniczne/specjalistyczne j.polski <> j. rosyjski/j.ukraiński: firma GTS Biuro Tłumaczeń oferuje 20% rabatu w ramach programu Firma Firmie. Szczególy pod numerem tel. 507 819 014, 517 393 960 lub e-mailem biuro@gts-tlumaczenia.pl.

 Nowe ułatwienia w składaniu e-sprawozdań i CIT-8

Nowe ułatwienia w składaniu e-sprawozdań i CIT-8

Od 13 marca 2019 r. osoby prawne (działające poza sektorem finansowym) mogą sporządzać sprawozdania finansowe za pomocą aplikacji e-Sprawozdania Finansowe. Sprawozdania te należy podpisać bezpłatnym podpisem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym, a następnie wysłać korzystając z systemu eKRS (dotyczy tylko podmiotów wpisanych do rejestru przedsiębiorców KRS– w tym organizacji, fundacji, kół gospodyń wiejskich, OSP – które prowadzą działalność gospodarczą) lub przekazać do właściwego naczelnika urzędu skarbowego z wykorzystaniem ePUAP lub informatycznych nośników danych (dotyczy podmiotów nie wpisanych do rejestru przedsiębiorców KRS). W Ministerstwie Finansów (MF) trwają również prace nad wydłużeniem terminu złożenia CIT-8 za 2018 r. dla niektórych podatników do 31 października 2019 r.

 Posłusznie melduję… się!

Posłusznie melduję… się!

– E-meldunek to jedna z uruchomionych przez Ministerstwo Cyfryzacji e-usług, której celem jest po prostu ułatwienie życia obywatelom. Działa od początku 2018 r. Do tej pory skorzystało z niej niemal 45 tysięcy osób – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Wataha skorzystała z bonu, było warto!

Wataha skorzystała z bonu, było warto!

Nowy produkt pozwala nie tylko płacić za przejazdy, ale również prowadzić bardzo precyzyjny pomiar ruchu, przepływu pasażerów i dostarcza niezwykle precyzyjnych analiz. A wszystko za sprawą wykorzystanej w projekcie technologii blockchain.

Rozbudowa współpracy w celu stworzenia platformy do polsko-niemieckiej wymiany doświadczeń gospodarczych

Rozbudowa współpracy w celu stworzenia platformy do polsko-niemieckiej wymiany doświadczeń gospodarczych

Zrzeszenie Pracodawców Brandenburgii Berlina UV BB oraz Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej zapraszają na 2. Warsztat w ramach polsko-niemieckiego projektu pt. Żyjące sąsiedztwo – gospodarcze, polityczne i społeczne aspekty na terenie polsko-niemieckiego pogranicza Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr” dotyczące tematu: Rozbudowa współpracy w celu stworzenia platformy do polsko-niemieckiej wymiany doświadczeń gospodarczych.
8. Europejski Szczyt Regionów i Miast

8. Europejski Szczyt Regionów i Miast

Najważniejsi przedstawiciele Unii Europejskiej, a także burmistrzowie, przewodniczący regionów oraz władz lokalnych i regionalnych z całej UE spotykają się w dniach 14-15 marca w Bukareszcie podczas 8. Europejskiego Szczytu Regionów i Miast. Szczyt, będący największym tego typu wydarzeniem w Europie, odbywa się pod hasłem "Odnowiona Europa".

Lubuskie najbardziej sfeminizowane w Polsce!

Lubuskie najbardziej sfeminizowane w Polsce!

To już trzeci ranking feminizacji sporządzony przez magazyn "Wspólnota". W poprzedniej edycji Lubuskie także było liderem z wynikiem 44,33 proc. Dziś zostawia daleko w tyle pozostałe regiony. Drugie w zestawieniu woj. łódzkie ma bowiem zaledwie 30-procentowy wskaźnik feminizacji. 

Nie bójmy się OZE

Nie bójmy się OZE

Odnawialne źródła energii są dziś z jednej strony ratunkiem dla finansów firm i gospodarstw domowych, z drugiej strony to troska o nas i nasze dzieci, które powinny oddychać czystym powietrzem. Niestety wciąż do rozwiązań OZE podchodzimy bardzo ostrożnie.

Wynalazki do wzięcia od zaraz

Wynalazki do wzięcia od zaraz

Podobno aż 80% wiedzy technicznej zapisane jest w patentach. Nawet jeśli ta liczba jest tylko arbitralnie rzuconym hasłem (bo przecież nikt tego nie zmierzył), to i tak nie ma wątpliwości, że patenty są kopalnią wiedzy. Jak z niej korzystać – legalnie i bezpiecznie?

Agromilka wstąpiła do OPZL

Agromilka wstąpiła do OPZL

W Przyborowie można zamówić każdą maszynę marki Premium dostawców z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Kazachstanu. Firma jest dystrybutorem ciągników marki Kirowiec, XTZ, kombajnów Gomselmash, maszyn transportowych Kobzarenko, maszyn uprawowych LKMZ, Veles Agro, Veles Alt, opryskiwaczy Boguslav Sprayer.

Akcja kompletacja

Akcja kompletacja

Nie tylko producenci pieców, rowerów czy foteli samolotowych dobrze się mają w Świebodzinie. Pojawiają się w nowe firmy, które swój potencjał chcą rozwijać właśnie tutaj. Jedną z nich jest firma TAFtec Sp. z o.o. O nowej branży i jej kulisach opowiada  Agnieszka Hanning, właścicielka

AB foods rekrutuje

AB foods rekrutuje

AB Foods Polska intensywnie poszukuje zaangażowanych pracowników, przede wszystkim do przygotowywania, testowania i kontrolowania jakości produktów firmy. Na kandydatów czeka kilka etatów, jako Kontroler Jakości, Pracownik Logistyki Wewnętrznej oraz Technik Utrzymania Ruchu.

E-akta i inne nowości w kadrach

E-akta i inne nowości w kadrach

Trwający w Polsce proces digitalizacji sfery publiczno-prawnej i związana z tym aktualizacja przepisów, a także ostatnie zmiany w obszarze ochrony danych osobowych dotknęły dokumenty związane  z zatrudnieniem – te w firmie i te „do ZUS-u”.

Rząd przyjął projekt nowej matrycy stawek VAT

Rząd przyjął projekt nowej matrycy stawek VAT

Rada Ministrów przyjęła 5 marca 2019 r. projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy Ordynacja podatkowa. Zmieniony zostanie sposób identyfikowania towarów i usług na potrzeby podatku VAT, dzięki czemu powstanie nowa matryca stawek VAT, zakładająca radykalne uproszczenie tego systemu. Jego podstawą będą 3 filary: prostota, przejrzystość oraz przyjazność stosowania.

Kolejne miliony z Interreg trafią do Lubuskiego

Kolejne miliony z Interreg trafią do Lubuskiego

Blisko 5,5 mln euro na polsko-niemieckie projekty - to efekt posiedzenia Komitetu Monitorującego, który czuwa nad programem współpracy Interreg VA Brandenburgia – Polska. Dofinansowanie otrzymały 4 inicjatywy związane z „Wzmocnieniem transgranicznych zdolności i kompetencji” oraz 5 zadań z zakresu „Integracji mieszkańców i współpracy administracji”. Przedstawiciele z Polski i Niemiec spotkali się w dniach 26-27 lutego we Frankfurcie. Opis projektów, kwoty dofinansowania oraz zakres inwestycyjny i merytoryczny przedstawił dziś (07.03) w Gorzowie Wlkp. członek zarzadu.

Akapit - Instytucja szkoleniowa

Akapit - Instytucja szkoleniowa

Akapit Angelika Sznabel oferuje rabat na naukę języków obcych oraz szkolenia komputerowe dla młodzieży, dzieci i dorosłych. Jesteś firmą członkowską OPZL? Skorzystaj z 5% rabatu w ramach programu Firma Firmie.

Praktyki zawodowe w NORD? Czemu nie!

Praktyki zawodowe w NORD? Czemu nie!

NORD już 6 rok z rzędu organizuje długoterminowe praktyki dla uczniów szkół średnich i zawodowych z terenu Nowej Soli. Tym razem w praktykach uczestniczą uczniowie II klasy Technik Mechatronik z CKZiU „Elektryk”. 

Prąd, prąd i pod prąd

Prąd, prąd i pod prąd

Polska energetyka dokonuje powolnego zwrotu w stronę zmiany źródeł zasilania systemu. Za dwadzieścia lat dominujący dziś węgiel będzie zaledwie jednym z elementów mixu energetycznego Polski. Czy to dobrze i kto na tym skorzysta?

 • USD (dolar amerykański)
  3,7948+0,97%
 • EUR (euro)
  4,2894+0,06%
 • GBP (funt szterling)
  4,9700+0,4%
 • CHF (frank szwajcarski)
  3,8079+0,6%
 • CAD (dolar kanadyjski)
  2,8367+0,42%
SMS News

SMS News

Bądź na bieżąco! Możliwość otrzymywania najważniejszych informacji publikowanych w portalu BiznesLubuski.pl za pośrednictwem SMS.

Aktualności

Newsletter

Newsletter pozwoli Państwu być na bieżąco z wydarzeniami, zmianami w prawie, nowymi przetargami i zamówieniami.

Czat online

Czat online

Czat jest platformą nawiązywania kontaktów z przedsiębiorcami oraz ekspertami, którzy na BiznesLubuski.pl będą się pojawiać.

Baza adresów

Baza adresów

Duża baza adresów najważniejszych instytucji, wydziałów, osób. Teraz łatwiej trafić do odpowiedzialnego urzędnika, instytucji.

USD: 3,7948 + 0,97%EUR: 4,2894 + 0,06%GBP: 4,9700 + 0,4%CHF: 3,8079 + 0,6%CAD: 2,8367 + 0,42%WIG: 57145,04 -0,42%WIG20: 2241,56 -0,02%mWIG40: 3958,37 -0,49%sWIG80: 10796,45 -0,51%
Zamknij

Informacja o plikach cookies...

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.