Centrum Energetyki Odnawialnej pomaga przenieść naukę do biznesu

Centrum Energetyki Odnawialnej pomaga przenieść naukę do biznesu

Efektywność każdego przedsiębiorstwa jest uzależniona nie tylko od pracowników, ale również stanu technicznego budynku. CEO doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego przeprowadza audyty i szkolenia z takich dziedzin, jak fotowoltaika. Ponadto przygotowuje projekty instalacji, wykorzystujące takie alternatywne, odnawialne źródła energii, jak promienie słoneczne, czy wiatr. Dzięki temu mogą powstać instalacje kolektorów słonecznych, farmy wiatrowe, a także zróżnicowane systemy hybrydowe.

Firma Firmie - kolejna edycja

Firma Firmie - kolejna edycja

OPZL informuje o możliwości wzięcia udziału w programie rabatowym OPZL: Firma Firmie – lutowy numer Biznesu Lubuskiego.Program polega na bezpłatnej promocji specjalnych, zniżkowych ofert firm członkowskich OPZL na łamach magazynu Biznes Lubuski oraz poprzez portal www.BiznesLubuski.pl.

Twój e-PIT

Twój e-PIT

Twój e-PIT to zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, które 15 lutego zostanie udostępnione w serwisie podatki.gov.pl.

Praktyki, staże, wyposażenie szkół

Praktyki, staże, wyposażenie szkół

Uczniowie, nauczyciele, instruktorzy praktycznej nauki zawodu, szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe korzystają ze wsparcia w ramach RPO Lubuskie 2020. 10 stycznia w urzędzie marszałkowskim odbyła się konferencja, podczas której podsumowano realizację projektów. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele beneficjentów realizujących 23 projekty w ramach modernizacji i doskonalenia jakości kształcenia zawodowego.

Więcej niż tylko wspaniały wypoczynek

Więcej niż tylko wspaniały wypoczynek

Stylowe wnętrza i bogata historia Pałacu Wiechlice, w którym rezydowały wojska pruskie, carskie oraz francuskie z Napoleonem na czele, stanowią dziś o unikalności tego ośrodka na mapie polskich atrakcji turystycznych.

Zdobądź Bon na Innowacje!

Zdobądź Bon na Innowacje!

OPZL w Partnerstwie z Dolnośląskimi Pracodawcami oraz Zachodniopomorską Grupą Doradczą kontynuuje największy w historii regionu projekt wsparcia grantowego innowacji: Bon na innowacje – wsparcie lubuskich przedsiębiorstw MŚP w zakresie badań, rozwoju i wdrożeń. Dotychczas skorzystały z niego 83 firmy, otrzymując łącznie kwotę około 8,5 mln zł dofinansowania.

Strategia rozwoju do konsultacji

Strategia rozwoju do konsultacji

Każdy głos ma znaczenie podczas pracy nad kluczowymi dla regionu dokumentami. Swoje opinie, dotyczące Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 będą mogli wyrazić 21 stycznia. Tego dnia w Nowej Soli odbędą się konsultacje dotyczące projektu KSRR. - Pozwoli to wyznaczać kierunki i wizje, by Lubuszanom lepiej się żyło - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak, która weźmie udział w rozmowach. 

Konsultacje marketingowe, czylli dobrze wiedzieć

Konsultacje marketingowe, czylli dobrze wiedzieć

Ty przychodzisz do nas i przedstawiasz swój problem. My go analizujemy, sprawdzamy konkurencję i dajemy gotowe rozwiązania, które możesz po spotkaniu samodzielnie wdrożyć w swojej firmie. Dobrze Wiedzieć to niezobowiązujące spotkania Reprezentuj.com, podczas których dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w kreowaniu wizerunku marki.

Rating LFPK w 2018 r.

Rating LFPK w 2018 r.

Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. jest co roku oceniany  przez Agencję Ratingową Eurorating Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Inwestycje na lubuskich drogach

Inwestycje na lubuskich drogach

- Dostępność transportowa jest naszym priorytetem. Mamy wymarzoną S3. Musimy teraz włączyć do niej wszystkie drogi regionalne w europejskim standardzie. Dlatego konsekwentnie realizujemy program budowy i modernizacji dróg. W ten sposób tworzymy warunki do rozwoju gospodarczego. Dobra infrastruktura plus kapitał ludzki to recepta na sukces! – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Szkolenia ZUS

Szkolenia ZUS

Poniżej przedstawiamy harmonogram szkoleń, organizowanych przez lubuskie jednostki ZUS w pierwszej połowie stycznia. 

Płaca minimalna w 2019 roku w górę

Płaca minimalna w 2019 roku w górę

2250 zł – tyle od 1 stycznia 2019 r. wynosi minimalne wynagrodzenie za pracę. To o 150 zł więcej niż w roku poprzednim i o 500 zł więcej niż jeszcze w 2015 r. Minimalna stawka godzinowa wynosi natomiast 14,70 zł.

Gdy pracownik choruje na przełomie roku

Gdy pracownik choruje na przełomie roku

Choroba nie zerka do kalendarza. Dlatego, jeśli nasz pracownik będzie chorował na przełomie roku, powinniśmy zwrócić uwagę na  uprawnienia do wypłaty zasiłku, rodzaj świadczenia i zmieniającą się podstawę jego obliczenia.

Sposoby na więcej wolnego w 2019 roku – jak zaplanować urlopy?

Sposoby na więcej wolnego w 2019 roku – jak zaplanować urlopy?

Co roku kalendarz sprzyja tym, którzy wolne planują z wyprzedzeniem. Dzięki dniom wolnym i długim weekendom można – nie tracąc zbyt dużo ze swojej puli urlopowej – porządnie wypocząć! Podpowiadamy, jak to zrobić. 13 dni ustawowo wolnych od pracy w 2019 roku – brzmi świetnie, ale może brzmieć jeszcze lepiej, jeśli odpowiednie połączymy je z naszym urlopem

Mały ZUS dla małych firm

Mały ZUS dla małych firm

Już od stycznia 2019 r. wchodzi w życie tzw. Mały ZUS. Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą na mniejszą skalę mogą płacić obniżone, proporcjonalne do przychodu składki na ubezpieczenie społeczne. Przedsiębiorcy, którzy chcą w 2019 roku skorzystać z tego rozwiązania muszą to zgłosić do ZUS do 8 stycznia.

60 milionów na budowę i modernizację dróg

60 milionów na budowę i modernizację dróg

Blisko 60 mln zł – to dofinansowanie w ramach RPO L-2020 kolejnych projektów związanych z modernizacją i budową dróg w województwie lubuskim. Dzięki wsparciu zmodernizowane zostaną drogi  nr 138 Torzym-Sulęcin (do DK 22) oraz wybudowana zostanie obwodnica Kosieczyna, Chlastawy i Podmokli Wielkich. - To kolejne projekty poprawiające dostępność komunikacyjną w regionie – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak. Umowy na dofinansowanie podpisał członek zarządu Marcin Jabłoński.

Muzeum zyska nowe oblicze

Muzeum zyska nowe oblicze

Dzięki ogromnej dotacji spełniają się marzenia muzealników. 21 grudnia br. odbyło się uroczyste podpisanie umowy z firmą PERBUD Sp. z o.o., na roboty budowlane związane z projektem  „Rozbudowa i modernizacja Muzeum Ziemi Lubuskiej”. - To bardzo dobre zakończenie roku i zapowiedź kolejnego, który będzie obfitował w wielomilionowe inwestycje w kulturę – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Symboliczną łopatę w miejscu inwestycji wbił wicemarszałek Łukasz Porycki.

Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!

Zdrowych i przede wszystkim radosnych Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku wielu sukcesów w biznesie, jak i w życiu osobistym życzy Wam redakcja portalu gospodarczego BiznesLubuski.pl

Lubuskie ma budżet na 2019 rok

Lubuskie ma budżet na 2019 rok

Nastawiony na inwestycje, prospołeczny i obywatelski oraz - co ważne - z dużym zaangażowaniem środków unijnych. Taki jest przyszłoroczny budżet województwa lubuskiego, który przyjęli radni województwa 17 grudnia. - Czas na politykę społeczną w regionie. To będzie prawdziwy boom inwestycyjny – podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak. Dochody zaplanowano na poziomie 475,7 mln zł, wydatki zaś na poziomie 542,4 mln zł, co daje deficyt na poziomie 66,7 mln zł. Za przyjęciem budżetu głosowało 18 radnych. Przeciw było 12.

Akademia bezpieczeństwa IT

Akademia bezpieczeństwa IT

Wystartowała IV edycja Perceptus IT Security Academy, czyli programu edukacyjnego stworzonego, dzięki współpracy zielonogórskiej firmy Perceptus oraz Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki. Czym dokładnie jest Perceptus IT Security Academy i dlaczego wzbudza tak duże zainteresowanie?

Czy moją firmę stać na patent?

Czy moją firmę stać na patent?

Patentowanie bez dalekosiężnego planu zwykle okazuje się tylko kosztownym sponsorowaniem konkurencji. Tak jednak być nie musi, bo własność intelektualna może być cenną pozycją po stronie aktywów – jeśli podejdziemy do niej strategicznie i całościowo.

Transport i magazynowanie. Dwa w jednym wg Dakpol

Transport i magazynowanie. Dwa w jednym wg Dakpol

Od 18 lat skutecznie wspiera swoich partnerów biznesowych w organizacji transportu drogowego, spedycji, a od września 2016 także w usłudze magazynowej. O kulisach dynamicznego rozwoju firmy Dakpol Sp. z o. o. z Wolsztyna opowiada Damian Maciejewicz, Prezes Zarządu.

Wataha Zielona Góra w futbolowej ekstraklasie

Wataha Zielona Góra w futbolowej ekstraklasie

Nowe wyzwania, nowi przeciwnicy, nowy trener i nowa jakość gry futbolistów Watahy Zielona Góra. Zielonogórska drużyna, która zapewniała mnóstwo emocji i atrakcji w poprzednim sezonie grając w LFA2 otrzymała zaproszenie do uczestnictwa w najwyższej klasie rozgrywek, a więc LFA1. To wiele zmienia w dotychczasowej działalności klubu.

JAGO – języki (nie)obce

JAGO – języki (nie)obce

Nauka języka to nie tylko kolejna umiejętność, jego znajomość zmienia nasz sposób myślenia i postrzegania otaczającego świata, ludzi i nawiązywania kontaktów. O tym, jak pogodzić trudności funkcjonowania w dzisiejszym świecie z realizacją swoich językowych potrzeb, opowiada Krzysztof Jagiełowicz, Prezes Zarządu Ośrodka Nauczania Języków Obcych JAGO z Zielonej Góry.

Biznes w harmonii z relaksem

Biznes w harmonii z relaksem

Ruben Hotel**** - to klimatyzowany, biznesowy Hotel  położony w centrum Zielonej Góry, łączący w sobie nowoczesność, eleganckie wnętrza i najwyższej klasy serwis. 

E-mail i faks dowodem w Niemczech

E-mail i faks dowodem w Niemczech

Powszechną praktyką w Niemczech jest stosowanie w profesjonalnym obrocie gospodarczym faksu i poczty elektronicznej do przekazywania kopii dokumentów pochodzących od przedsiębiorców. Posiadanie przez stronę jedynie skanów czy kopii takich dokumentów nie ogranicza bynajmniej jej szans na udowodnienie swoich racji przed sądem niemieckim, nawet jeżeli nie posiada oryginału.

Nowa Praca - inicjatywa z sukcesami

Nowa Praca - inicjatywa z sukcesami

Pięć zaangażowanych firm ze strefy ekonomicznej w Nowej Soli i jeden projekt promocyjny. Inicjatywa Nowa Praca powstała, by wspólnymi siłami poszukiwać nowych pracowników w regionie. Projekt przerodził się w coś więcej niż tylko zwykły portal rekrutacyjny.

Porozumienie ws. budżetu UE na rok 2019

Porozumienie ws. budżetu UE na rok 2019

12 grudnia br. Parlament Europejski przyjął, uzgodniony z Radą UE, projekt budżetu UE na 2019 r. W ten sposób zakończyły się trwające od czerwca, trudne negocjacje budżetowe. W przyszłym roku zobowiązania budżetu UE wyniosą 165,8 mld euro, przy płatnościach na poziomie 148,2 mld euro.

e-Akta - koniec zbędnej biurokracji

e-Akta - koniec zbędnej biurokracji

Papierowa dokumentacja może być zmorą pracodawcy. W Polsce obowiązywał dotychczas jeden z najdłuższych okresów przechowywania dokumentacji kadrowo-płacowej, czyli 50 lat. Dla porównania w Finlandii jest to 10 lat, a w Danii 5. Od stycznia dzięki projektowi e-Akta, pracodawcy będą przechowywać dokumentację nowozatrudnionych pracowników tylko 10 lat. Zmiany oznaczają duże korzyści, ale najpierw trzeba dostosować do nich programy kadrowo-płacowe.

Domy z klocków

Domy z klocków

O strategii rozwoju, dążeniu do celu, a przede wszystkim o propagowaniu idei budownictwa drewnianego w Polsce opowiada Klaudia Dietrich, Prezes Zarządu firmy Konstrukcyjny.pl ze Wschowy.

 • USD (dolar amerykański)
  3,7619+0,2%
 • EUR (euro)
  4,2929+0,02%
 • GBP (funt szterling)
  4,8439+0,29%
 • CHF (frank szwajcarski)
  3,8066-0,12%
 • CAD (dolar kanadyjski)
  2,8365+0,29%
SMS News

SMS News

Bądź na bieżąco! Możliwość otrzymywania najważniejszych informacji publikowanych w portalu BiznesLubuski.pl za pośrednictwem SMS.

Aktualności

Newsletter

Newsletter pozwoli Państwu być na bieżąco z wydarzeniami, zmianami w prawie, nowymi przetargami i zamówieniami.

Czat online

Czat online

Czat jest platformą nawiązywania kontaktów z przedsiębiorcami oraz ekspertami, którzy na BiznesLubuski.pl będą się pojawiać.

Baza adresów

Baza adresów

Duża baza adresów najważniejszych instytucji, wydziałów, osób. Teraz łatwiej trafić do odpowiedzialnego urzędnika, instytucji.

USD: 3,7619 + 0,2%EUR: 4,2929 + 0,02%GBP: 4,8439 + 0,29%CHF: 3,8066 -0,12%CAD: 2,8365 + 0,29%WIG: 57145,04 -0,42%WIG20: 2241,56 -0,02%mWIG40: 3958,37 -0,49%sWIG80: 10796,45 -0,51%
Zamknij

Informacja o plikach cookies...

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.