Więcej lotów z Babimostu

Więcej lotów z Babimostu

Od 6 czerwca z portu lotniczego w Babimoście będziemy latać według nowego rozkładu. Udogodnienie dla pasażerów stanowią dwa połączenia dziennie z Warszawy. Zmienią się też godziny lotów.

Urząd zadzwoni do Ciebie

Urząd zadzwoni do Ciebie

Czekasz na dokumenty z urzędu? Załatwiasz jakąś sprawę i chcesz, by urzędnik poinformował Cię, że wszystko jest gotowe? Chcesz, by urząd przypomniał Ci, że Twój dowód osobisty wkrótce straci ważność? Dzięki powstającemu właśnie Rejestrowi Danych Kontaktowych (RDK) to będzie możliwe.

Rozwiń swoje skrzydła

Rozwiń swoje skrzydła

IV Liceum Ogólnokształcące „Lotnik” we współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim otwiera dwa oddziały o profilu medycznym. Na uczniów czekają profesjonalnie wyposażone laboratoria chemiczne, biologiczne i fizyczne. Patronat nad nimi objał Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Bank PKO ma 100 lat

Bank PKO ma 100 lat

Bank PKO był jedną z pierwszych ogólnonarodowych instytucji odradzającego się państwa polskiego. Dziś jest jednym z liderów sektora bankowego w kraju. Od dekady bankiem kieruje Zbigniew Jagiełło. PKO Bank Polski jest bankiem uniwersalnym. Obsługuje zarówno osoby fizyczne, małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i wielkie korporacje.

Ekoenergetyka zelektryzowała Uniwersytet Zielonogórski!

Ekoenergetyka zelektryzowała Uniwersytet Zielonogórski!

We wtorek, 14 maja 2019 r. w budynku Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii po raz pierwszy na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyło się wydarzenie Elektromobilne rewolucje na UZ, zorganizowane przez Ekoenergetykę-Polska Sp. z o.o. i Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Stypendia od Alumetal

Stypendia od Alumetal

Uczniowie z nowosolskich szkół podstawowych po raz kolejny zostali wyróżnieni przez Fundację Ukryte Talenty, którą w 2012 roku powołał koncern Alumetal.

Biznes w dobrej formie

Biznes w dobrej formie

Zachęcamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Biznes w dobrej formie”. Dzięki zajęciom dowiecie się, jakie są formy prowadzenia działalności gospodarczej oraz możliwości jej zmiany. Wskazane zostaną podstawowe różnice, a także wady i zalety każdego rozwiązania. Pojawią się również informacje związanie z możliwością pozyskania finansowania dla nowych, jak i działających już firm na terenie Zielonej Góry.

Lubuska firma podbija Dolinę Krzemową

Lubuska firma podbija Dolinę Krzemową

Lubuska firma ambsoftware będzie prezentować swoje dokonania na konferencji IoT World Santa Clara w Silicon Valley. To największe wydarzeniem o tematyce IoT w Ameryce Północnej. W Dolinie Krzemowej firma pokaże m.in. innowacyjny recyklomat. 

IKEA otwiera kolejną fabrykę

IKEA otwiera kolejną fabrykę

- To przedsiębiorcy podejmują ryzyko, rozbudowują fabryki i tworzą nowe miejsca pracy. W naszym regionie to ryzyko się opłaca. To na Ziemi Lubuskiej zainwestowała największa firma na świecie produkująca meble. W Chlastawie otwieramy dziś największą fabrykę w regionie – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas uroczystego otwarcia nowoczesnej fabryki EKET. To kolejny zakład produkcyjny firmy IKEA.

NORD Napędy szuka operatorów maszyn CNC

NORD Napędy szuka operatorów maszyn CNC

NORD Napędy to firma będąca jednym z wiodących światowych producentów technologii napędowej dla rozwiązań mechanicznych i elektronicznych. Produkty z logo Getriebebau NORD to przede wszystkim motoreduktory, silniki, przekładnie przemysłowe, przetwornice częstotliwości, softstarty oraz zdecentralizowane sterowanie napędem. W związku z rozwojem firmy, NORD Napędy rusza z kolejną transzą rekrutacji.

Gdzie i jak szukać pracy w internecie?

Gdzie i jak szukać pracy w internecie?

By szukanie zatrudnienia przez Internet przyniosło pożądany skutek, warto wykorzystać pełnię jego możliwości, a nie tylko popularne serwisy ogłoszeniowe. Przepustką do kariery mogą stać się grupy zainteresowań na Facebooku. Obok ciekawych artykułów i branżowych newsów, często pojawiają się tam także atrakcyjne oferty pracy. Wystarczy więc dołączyć do grup zainteresowań, które tworzą się w ramach określonych specjalizacji, i uważnie je obserwować. A nuż ktoś udostępni interesujące ogłoszenie.

Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany

Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości rusza z drugą edycją cyklu konferencji dla przedsiębiorców „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”. Podczas konferencji przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się jak skorzystać z rozwiązań wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, Pakiet MŚP, Mały ZUS i wiele innych zmian dla firm, które w ostatnim czasie weszły w życie.

MPiT tworzy Czarną Księgę niedozwolonych praktyk dot. delegowania pracowników

MPiT tworzy Czarną Księgę niedozwolonych praktyk dot. delegowania pracowników

MPiT zachęca przedsiębiorców do zgłaszania wszelkich barier napotkanych na rynkach innych państw członkowskich. Szczególnie dotyczy to delegowania pracowników. Skargi te posłużą do opracowania Czarnej Księgi dot. bezprawnych praktyk utrudniających delegowanie pracowników, a także innych barier i ograniczeń, które utrudniają korzystanie ze wszystkich czterech swobód rynku wewnętrznego: przepływu towarów, osób, usług i kapitału.

MPiT przypomina: z CEIDG należy usunąć zdublowane wpisy

MPiT przypomina: z CEIDG należy usunąć zdublowane wpisy

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przypomina, że po 30 kwietnia 2019 r. z CEIDG wykreślone zostaną „zdublowane” wpisy przedsiębiorców, które nie zawierają takich danych, jak m.in. numer NIP, REGON, kod PKD działalności, adres do doręczeń. Działanie to ma celu poprawę przejrzystości obrotu gospodarczego i uniknięcie problemów w kontaktach z urzędami (Urząd Skarbowy, ZUS) lub kontrahentami. Problem dotyczy ok. 2 tys. przedsiębiorców, co stanowi poniżej 0,1% wszystkich zarejestrowanych w CEIDG. 

Od 1 maja 2019 r. podatnicy mogą stosować kasy fiskalne on-line

Od 1 maja 2019 r. podatnicy mogą stosować kasy fiskalne on-line

Kasy fiskalne on-line to urządzenia, które przesyłają dane o rejestrowanej sprzedaży do systemu teleinformatycznego prowadzonego przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Zakup kas on-line będzie w części refundowany. Kasy rejestrujące z elektronicznym i papierowym zapisem kopii będą stopniowo wycofywane z rynku w wyniku naturalnej wymiany starych urządzeń na nowe. Wprowadzenie kas on-line to kolejny krok w uszczelnieniu podatku VAT.

17 mln zł na rozbudowę drogi na odc. Drezdenko – Gorzów Wlkp.

17 mln zł na rozbudowę drogi na odc. Drezdenko – Gorzów Wlkp.

6 maja br. zarząd województwa podjął uchwałę w sprawie dofinansowania w ramach RPO – Lubuskie 2020 projektu pt. „Przebudowa i rozbudowa drogi woj. nr 158 na odcinku Drezdenko – Gorzów Wlkp.”. - Konsekwentnie realizujemy program budowy i modernizacji dróg. W ten sposób tworzymy warunki do rozwoju gospodarczego – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Wartość zadania to ponad 17 mln zł, wartość dofinansowania przekracza 15 mln zł.

Zasady powstania i funkcjonowania spółki komandytowej - szkolenie

Zasady powstania i funkcjonowania spółki komandytowej - szkolenie

Celem szkolenia jest przedstawienie ram prawnych, podatkowych i księgowych funkcjonowania spółki komandytowej.  Na podstawie rozbudowanej prezentacji oraz licznych praktycznych przykładów uczestnicy zostaną zapoznani  z modelem funkcjonowania przedsiębiorstwa w konfiguracji: spółka komandytowa ze spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. W trakcie szkolenia krok po kroku przedstawiona zostanie między innymi uproszczona procedura przekształcenia spółki cywilnej w spółkę komandytową. 

PKB per capita – Polska pnie się w górę

PKB per capita – Polska pnie się w górę

Bardzo dobra koniunktura polskiej gospodarki w minionych latach przełożyła się na szybki wzrost poziomu naszego PKB per capita, w porównaniu ze średnią UE oraz z krajami regionu. A wielkość PKB przypadająca na mieszkańca to bardzo miarodajny wskaźnik, który najlepiej przybliża realny obraz wzrostu danego kraju.

Bon na innowacje - wyniki konkursu nr 1

Bon na innowacje - wyniki konkursu nr 1

W dniu 25.04.2019 roku zakończyła się ocena merytoryczna Wniosków o Bon złożonych w ramach konkursu nr 1/2018 ogłoszonego w dniu 28.12.2018 roku przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Poniżej przedstawiamy listę Wniosków rekomendowanych do dofinansowania.

Nowe wozy dla strażaków ochotników

Nowe wozy dla strażaków ochotników

18 lubuskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej wzbogaci się o nowy sprzęt. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu z RPO Lubuskie 2020 o łącznej wartości 11,6 mln zł. - To niesłychanie ważny projekt w zakresie bezpieczeństwa i wsparcia krajowego systemu ratownictwa przeciwpożarowego. I jest to kolejny projekt w tej edycji RPO

Obniżamy koszty pracy. Propozycje zmian w PIT

Obniżamy koszty pracy. Propozycje zmian w PIT

Ulga w PIT dla młodych pracowników (do ukończenia 26. roku życia), zwiększenie pracowniczych kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie stawki podatku PIT z 18% do 17% to rządowe propozycje zmian w PIT. Założenia nowych rozwiązań obniżających koszty pracy przedstawiła minister finansów, prof. Teresa Czerwińska. Zmiany wejdą w życie od początku 2020 r., a ulga w PIT dla młodych pracowników – już od 1 października 2019 r.

Test Przedsiębiorcy. O co w nim chodzi i czy to realna wizja?

Test Przedsiębiorcy. O co w nim chodzi i czy to realna wizja?

Ponad 160 tys. firm w Polsce wykonuje pracę dla jednego klienta - świadcząc tak naprawdę pracę i omijając zatrudnienie. Czy rząd pozbawi je możliwości prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej? Na tym miałby polegać Test Przedsiębiorcy, co do którego wprowadzenia otrzymujemy sprzeczne sygnały.

Zielonogórski startup stworzył aplikację mobilną informującą o rozpoczęciu i zakończeniu reklam w telewizji

Zielonogórski startup stworzył aplikację mobilną informującą o rozpoczęciu i zakończeniu reklam w telewizji

19 marca br. do Google Play oraz App Store trafiła nowa aplikacja mobilna, której podstawową funkcją jest informowanie użytkowników, za pomocą wiadomości “push”, o rozpoczęciu i zakończeniu reklam w telewizji, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jej twórcami jest zielonogórski startup Qdiqo, który swoją działalność rozpoczął pod koniec 2017 roku.

7 pytań o zmiany w programie „Rodzina 500+”

7 pytań o zmiany w programie „Rodzina 500+”

Jedną z największych zmian zapowiedzianych w Nowej Piątce jest rozszerzenie sztandarowego programu rządu Zjednoczonej Prawicy – „Rodzina 500+” – na każde dziecko. Trwają konsultacje projektu nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Co się zmieni, jakie są terminy składania wniosków, ile to wszystko kosztuje? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo poniżej.

W marcu niższe bezrobocie

W marcu niższe bezrobocie

W marcu br. liczba bezrobotnych ponownie spadła poniżej miliona i wynosi obecnie 986 tys. osób. To o 30,7 tys. mniej niż w lutym. Z miesiąca na miesiąc rośnie też liczba osób aktywnych na rynku pracy. 

W Łęknicy powstanie Centrum Kulturalno-Edukacyjne

W Łęknicy powstanie Centrum Kulturalno-Edukacyjne

11 kwietnia br. członek zarządu Marcin Jabłoński oraz burmistrz Łęknicy Piotr Kuliniak podpisali umowę dotyczącą rewitalizacji budynku przemysłowego znajdującego się przy ul. Tadeusza Kościuszki w Łęknicy w celu dostosowania go do pełnienia nowej funkcji, Centrum Kulturalno-Edukacyjnego Światowego Geoparku UNESCO Łuk Mużakowa.

Lubuski Plan Działań na Rzecz Zatrudnienia

Lubuski Plan Działań na Rzecz Zatrudnienia

Zarząd województwa przyjął do realizacji Lubuski Plan Działań na Rzecz Zatrudnienia na 2019 rok. Określa on m.in. programy priorytetowe skierowane do bezrobotnych i innych osób wymagających wsparcia. – Rynek pracy się zmienia – zaznaczyła marszałek Elżbieta Anna Polak. – Cieszymy się z najniższej od 28 lat stopy bezrobocia, ale to oznacza również nowe potrzeby i działania dotyczące wspierania zatrudnienia - podkreśla marszałek.

 • USD (dolar amerykański)
  3,8696+0,2%
 • EUR (euro)
  4,3107+0,02%
 • GBP (funt szterling)
  4,8852-0,11%
 • CHF (frank szwajcarski)
  3,8343+0,35%
 • CAD (dolar kanadyjski)
  2,8752-0,27%
SMS News

SMS News

Bądź na bieżąco! Możliwość otrzymywania najważniejszych informacji publikowanych w portalu BiznesLubuski.pl za pośrednictwem SMS.

Aktualności

Newsletter

Newsletter pozwoli Państwu być na bieżąco z wydarzeniami, zmianami w prawie, nowymi przetargami i zamówieniami.

Czat online

Czat online

Czat jest platformą nawiązywania kontaktów z przedsiębiorcami oraz ekspertami, którzy na BiznesLubuski.pl będą się pojawiać.

Baza adresów

Baza adresów

Duża baza adresów najważniejszych instytucji, wydziałów, osób. Teraz łatwiej trafić do odpowiedzialnego urzędnika, instytucji.

USD: 3,8696 + 0,2%EUR: 4,3107 + 0,02%GBP: 4,8852 -0,11%CHF: 3,8343 + 0,35%CAD: 2,8752 -0,27%WIG: 57145,04 -0,42%WIG20: 2241,56 -0,02%mWIG40: 3958,37 -0,49%sWIG80: 10796,45 -0,51%
Zamknij

Informacja o plikach cookies...

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.